Дидактична мета icon

Дидактична мета




Скачать 90.17 Kb.
НазваниеДидактична мета
Дата конвертации15.05.2013
Размер90.17 Kb.
ТипДокументы

Дидактична мета:

Ознайомити з новою буквою, вправляти у правильному артикулюванні звука(Р); утворювати та читати склади і слова з запропонованих звуків; чітко промовляти віршики, насичені звуком (Р); закріплювати уміння диференціювати голосні і приголосні звуки та визначати їх наявність у словах; вправляти у динамічному читанні складів (з нарощуванням сили голосу, темпу, зміни ритму) з музичним супроводом; продовжити вчити співати хором, розкривати характер музики, контролювати дихання під час співу.


Розвиваюча та корекційна мета:

- розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення, увагу, пам'ять, мислення;

- розвивати комунікативні навички (робота у групах, спільне виконання пісень,ігор, танку)

- розвивати вокально-хорові і слухацькі навички, артистизм та виразне, емоційне виконання;

- коригувати уміння орієнтуватися у просторі.


Виховна мета:

- виховувати позитивні якості (уміння співчувати, товаришувати, бажання вчитися);

- розвивати творчі здібності учнів.


Методики та технології:

*Арт-терапія :казко терапія, музикотерапія, танцювальна терапія,

Мета: корекція середовищем, особливою казковою атмосферою, музикою,

танком

* Психогімнастичні вправи:

Мета: створення оптимальних умов для корекції мовленнєвого розвитку

дітей; розвиток здатності висловлювати свої почуття за допомогою

міміки, рухів.


* Логоритмічні вправи:

Мета: зменшення напруженості, активізація довільних психічних

процесів (уваги, пам’яті), розвиток мовно- рухових навичок,

почуття ритму.


Наочність: картки з приголосними «М», « С», « Х», « Ш», квіточки , свічки, кульки.


Обладнання: музичний центр, музичні інструменти, інтерактивна дошка, комп’ютер,цукерки, святковий пиріг,сигнальні картки.


Діти під музику заходять в клас


1.Організаційний момент


* Привітання:

Добрий день вам, діти!

Добрий день!


* Доповідь чергових:


Ми з Микитою чергові

Радо всіх вітаєм,

Про готовність до уроку

Вам доповідаєм.


В класі всі, нема відсутніх,

Рвуться в бій хлоп’ята

З нетерпінням поспішаєм

Читати й співати.


2. Основна частина:


Вельмишановні гості ,

Хлопчики й дівчата,

Вас вітаєм, просим щиро

На музичне свято.


Хай панують в нашім домі

Добро, щирість, ласка,

Бо до нас сьогодні в гості

Завітала казка.


*Психологічний настрій:


А щоб створити настрій, зняти напруженість ми з вами, як справжні артисти, виконаємо цікаві вправи під супровід відповідної музики «Три подружки»

1.Острів плакс

2.Північний полюс.

3.Чунга –Чанга.


Посміхнімось всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям,

І тоді, обов’язково,

День для нас щасливим буде.


Настрій у нас вже гарний, тож можна починати готуватися до дня народження нової букви і звука.


*Вправи на дихання:

  1. «Нюхаємо квіточку»

  2. «Надуваємо кульку»

  3. «Задуваємо свічку»


*Артикуляційні вправи:

А зараз підготуємо ротики і язички, щоб гарно вимовляти ім’я іменинниці:

1. «Бульбашка»

2. «Смакота»

3. « Чисті зубки»

4. «Конячка»

5. Д-д-д»




*Актуалізація знань на етапі розспівування:

Розспівування.


-Невеселе буде свято, як не будемо співати

(м) (с) (х) (ш) (намагаються співати)

-Чому ж не виходить?


-Ці звуки приголосні. Коли ми їх вимовляємо нам заважають губки, зубки, язичок, тому чуємо шум і не можна їх заспівати.


- Що ж робити?


-Треба подружити їх з голосними. Коли їх вимовляємо, нам нічого не заважає, повітря виходить вільно і тому чути голос та легко співати.


-Спробуємо:


(динамічне читання - співання складових таблиць)





МА МО МУ МИ МА

АМ ОМ УМ ИМ АМ


СА СО СУ СИ СА

АС ОС УС ИС АС


ХА ХО ХУ ХИ ХА

АХ ОХ УХ ИХ АХ


ША ШО ШУ ШИ ША

АШ ОШ УШ ИШ АШ


(заходить нещасна буква «Р»,співає пісню)


Ой, горе, моє, горе,

Я сліз пролила море

Мені себе так жалко

Ридаю увесь час.


Немає в мене друзів,

Нікому не потрібна,

Від нервів ледь тримаю

Себе я у руках.


Піду я в сад фруктовий,

Наїмся черв’ячків ,

А замість мандаринів

Ще три гранати з’їм .


В житті у мене крах,

А настрій просто жах!

У кого може бути до мене інтерес?

Я зараз корвалолом знімати буду стрес!


-Хто ж це такий нещасний?


-Хто так сумно співає?


Я – буква «Р» . Жила я була в країні Мовляндії. Буква, як буква, але позначаю такий складний звук, що хай Бог милує. Всі з мене кривляться, дражняться, язика ламають, з іншими звуками плутають: замість «риба» кажуть «либа», «їба», «виба», «гиба» і, навіть, на французький манер - ..иба, а деякі взагалі – «сільодка».


Немає в мене друзів

Нікому не потрібна,

Від нервів ледь тримаю

Себе я у руках.


Життя моє трагічне

І зовсім не казкове.

Навіщо народилась

На світ я? Ох і ах!


Доречі, в мене сьогодні день народження. Ну яке ж це свято?

Горе мені, горе!!!


-Діти! Це чудеса! Справжня буква з країни Мовляндії завітала до нас. А ми якраз збираємось тебе вивчати. Наші учні ще з тобою не знайомі, звук (Р) не всі вимовляють, але дуже стараються.


Для багатьох дітей цей звук народився найпізніше,

Бо вимовляти його нам справді найскладніше,

Зате які щасливі ми ставали,

Коли його ми вимовляли:

У річці жив уже не лак,

А кусючий справжній рак.

Мама мила вже не лами,

А віконні білі рами.


-Діти, ви,мабуть, вже здогадались, з який звук ми будемо вимовляти і з якою буквою знайомитись?

Який звук часто вимовляє наша чарівна, казкова гостя?


-Звук (Р)


*Артикуляція звука. Вправа «Літачок».


*Характеристика звука:

- Голосний, приголосний?

- Доведіть, чому?

- Цей приголосний звук позначатимемо буквою «Р», день народження якої будемо святкувати.


*Називання слів зі звуком (Р).

- Діти, а які квіти ми сьогодні подаруємо іменинниці, щоб у назвах цих квітів був звук (Р)?


Троянда, ромашка, айстра, чорнобривці

Редиска,


- Редис – це наша фірмова Вознесенська рослина. А наш Миколка з Натягайлівки.З редиски можна зробити смачний салат.


*Вправа на визначення наявності звука (Р) у слові «Впіймай звук»


- Імениннице, а чим ти нас сьогодні будеш пригощати? Ти кажи назви страв, а ви, діти, «ловіть» у них звук (Р). Будьте уважні.


Борщ, риба, суп, раки варені, ковбаса, вермішель,рагу, котлети, компот, чай, ну і пироги, і торт.


- Діти, а які подарунки ми подаруємо іменинниці?


Паровоз, ракету, трактор, мотор, револьвер або «ружжо».


Цим хлопцям тільки стріляти, або гайки крутить. Одні залізяки на умі.

Цу-кер-ки!


Ой, невже це буде свято?

А гостей як тут багато!

Ось і подружки мої

«А» та «У», «О» та «И» -

Всі ці звуки…(голосні)

^ Діти закінчують речення


- Тут прийшли ще звуки «М»

І тихеньки «Х». «С», «Ш».

Підкажіть, які вони?

Звуки ці …(приголосні)


-А коли вони стають поруч та беруться за ручки – вони перетворюються на чарівні склади і, навіть, слова.

-Давайте і ми дружно візьмемось за ручки і привітаємо нашу іменинницю.


*Динамічно – дидактична гра




-В хоровод вас закликаєм

Скуштувати короваю.

(Буква «Р» вибирає « голосну» подружку,діти читають склади:відкриті,закриті, останнє слово УРА.)


-А тепер, коли ми познайомились з буквою і, навіть, навчилися читати з нею склади, закріпим своє уміння та потренуємось у читанні.


*Читання- проспівування складів з «Р».


РА РО РУ РИ РА

АР ОР УР ИР АР


* Окотренінг

- Заморились? Зробимо вправи

Оченята: вліво,вправо

«Окуляри»

«Блимання»

«Корейські оченята»


РИС СИР РУХ ХОР МИР.

РО –СА РА – МА РО – МА


* ^ Робота в групах

Діти приготували іменинниці вітальні листівки. Тільки вони всі переплуталися. Давайте розділемося на групи, і так,як ми ще не зовсім вміємо читати, то відберемо листівки з зображенням малюнків, в назвах яких є звук (Р)


*Сюрпризний момент


Карлсон

Др-р-р ,фа-фа. Пр-р-риземляюсь. Пр-р-рилетів! Всім пр.-р -ривіт!

Відчуваю мотор-р-рчиком – тут спр-р-равляють день вар-р-рення, тобто день нар-р-родження.


-Діти, хіба це не казка? Чудеса!

До нас завітав неповторний друг всіх малят –Карлсон!


Карлсон

Мужчина в р-р-расцвете сил, в мер-р-ру упитанный, не в мер-р-ру воспитанный, победитель конкур-р-рса на лучшее в мир-р-ре пр.-р-ривидение лучший бор-р-рец с Домомучительницами и, вообще, самый обоятельный и пр.-р-ривлекательный… ну и пр.-р-росто кр-р-расавчик!


-Шановний Карлсоне! Спустіться, будь ласка, на землю. У нас урок українського читання і музики і ми святкуємо сьогодні день народження самої що ні на є української букви .


Карлсон

Вибачте! Вибачте! Пер-р-реходжу на рідну мову. Я ж поліглот! Знаю всі мови світу.

На даху, де я живу

Чув я новину таку,

Що сьогодні на обід

Букву «Р» з’їв Буквоїд

(буква «Р» тремтить, ховається, всі букви стали на її захист)

Що ви, Карлсоне, у нас казка зі щасливим кінцем і такого, навіть, бути не може. Ми зараз все виправимо та повернемо букву «Р»


*Вправа: вставити пропущенні букви та прочитати слова.


Карлсон

Я, як самий не в міру вихований мужчина, прийшов не один, а з… подарунком…Я ще найкращий в світі складальщик, промовляльщик чистомовок, скоромовок та різних добавлянок .Дорога імениннице, прийміть найкращий і найдорожчий в світі подарунок – СТІХ !Ось , слухайте!


У тракториста й трактора різні характери:

Трактор бурчить – тракторист мовчить,

Трактор мовчить – тракторист бурчить.


А ви карапузи так зможете?


*Промовляння скоромовок


А такий витвір мистецтва?


От Кіндрат, так Кіндрат?

Зуб зламав об мармелад.


(Діти повторюють скоромовку голосом різної гучності та в різному темпі)

Ай! Молодці!

А наступне завдання нізащо не виконаєте!




* Гра- «-добавлянка»

Мишка мешкає в …(норі)

Кури бігають в…(дворі)

Воду носим в…(відрі)

Грушу обліпили пташки…(снігурі)

Комахи заховались у …(корі)


Так! Ви такі…майже такі розумні як і я ,справилися!


Вам принесла я трикутник,

Бряскальця , гітару,

І тріщітки, й маракаси,

Різні прибамбаси.

Карлсоне, в барабан гучніш!

Перший клас, в танок скоріш!

Весело оркестр лунай,

Всіх до танцю закликай!


Танцювала риба з раком

А петрушка з пастернаком

Ой веселі іменини

Іменини в букви «Р»


Танцювали, дріботіли,

Заморились та й присіли,


Посиділи, відпочили,

Танцювать знов захотіли.


Танцювали, зголодніли,

Пирога ми захотіли,


Ще й гостей ми запросили

Пирогами пригостили

Ой веселі іменини

Іменини в букви «Р»


3.Заключна частина


*Підсумок: виконання пісні


Р^ У-РУ-РУ .РА-РА-РА,

Жаль урок кінчать пора.

День народження сьогодні

Святкувала дітвора.


РО-РО-РО, РИ-РИ-РИ

Пісня весело дзвени.

З днем народження вітали

Букву «Р» сьогодні ми.


Познайомились ми з нею

Друзями ми стали.

І у казку завітали,

І пісень співали.


Ось і казочці кінець,

Як завжди щасливий,

Раді діти, раді букви.

Класні іменини!




Ой які ж ви молодці! Які розумні, гарні діти. Я вам так вдячна! Подарували мені казкове, шикарне свято. І тобі, Карлсоне, дякую і всім гостям.Я теж приготувала вам гостинця.


Запрошую друзів до святкового столу.

Добавить документ в свой блог или на сайт


Похожие:

Дидактична мета iconАнкетування педагогів школи ”готовність учителя до інноваційної діяльності ” Мета
Мета: в структурі професійної спрямованості особистості педагога виявити рівень готовності до інноваційної діяльності, який є показником...

Дидактична мета iconБрейн- ринг «дніпропетровщина, мій краю, на світі кращого не знаю.» Кожна подія в сучасності, народжується з минулого І є батьком майбутнього. Вольтер. Мета
Мета: розвивати інтерес учнів до вивчення історії, географії, культури та традицій рідного краю, зміцнювати їх почуття національної...

Дидактична мета iconТема: Вітер. Мета
Мета: Формування знань про вітер і причини його утворення; розвиток навичок визначення напрямку та сили вітру, будування та аналізування...

Дидактична мета iconТема. Свято гумору «Де сміх там лихо пропада» Мета
Мета: привернути увагу учнів до читання книжок, зацікавити їх гумористичною літературою, розширяти кругозір; розвивати навички самостійного...

Дидактична мета iconТема: Вулканізм та супутні йому явища. Мета
Мета: поглиблення та систематизація знань про внутрішні процеси Землі; формування знань про вулкани та райони їх поширення; розвиток...

Дидактична мета iconБерезень заняття №1 Програмовий зміст
Р. Шумана), співаночка «Колискова», пісні «Матуся рідненька» (муз. І. Карпенка, сл. Ороса), «Дитячий садок» (муз. А. Філіпенка, сл....

Дидактична мета iconПрограма семінару Час
Мета: підвищення компетентності вчителів у спілкуванні; актуалізація конструктивних способів взаємодії; розвиток

Дидактична мета iconТуристичні перлини франції мета роботи
Уміти сприймати І використовувати інформацію з метою розширення кругозору про країни єс

Дидактична мета iconТема: Затишний дім. Мета
Предмет, який дає вам життєво-необхідні знання і навички розпочав цикл тижнів та декад у цьому навчальному році

Дидактична мета iconМета курсової перепідготовки педагогічних кадрів
Для вдосконалення теоретичної і методичної підготовки вчителя вирішальне значення має самостійна робота над науковою літературою...

Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©bibdocs.ru 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы